Az enterális táplálás etikai kérdései

Az enterális táplálás alkalmazásának szakmai protokolljaiban megfogalmazott szabályokon túlmenően a táplálás szükségességének alapvető bioetikai kérdései többségében tisztázottak. A klinikai táplálás egyenértékűsége a szakirányú gyógyszeres ill. egyéb terápiával nyilvánvaló, és a…
0
Tovább…

Mûtét esetén nagyon veszélyes az alultápláltság

Napjainkban egyre csökken a „fejlett” társadalmak tagjainak fizikai aktivitása, ugyanakkor genetikai adottságainkkal, illetve valós biológiai igényeinkkel nem esik egybe táplálékunk minőségi és mennyiségi összetétele. Ez a folyamat sokszor vezethet specifikus…
0
Tovább…

Táplálni csak pontosan, szépen…

Minden mentális, fizikai funkciónk működéséhez, tehát az élethez nélkülözhetetlen az a biológiai energia, amit szervezetünk csakis megfelelő mennyiségű (és minőségű) táplálék bevitele mellett képes előállítani. Ha valaki – pl. betegség,…
0
Tovább…

Nyolc év tapasztalata a PEG szonda

A percutan endoscopos gastrostomán (PEG) át megfelelően táplált betegek hosszabban élnek, mint amennyi ideig a behelyezett szonda kielégítően funkcionál. Hogy mikor kell a PEG-et kicserélni és, hogy milyen szondára kell…
0
Tovább…

Mesterséges táplálás pancreasbetegségekben

Módszertani Ajánlás megbeszélés, MMTT Kongresszus 2002. A módszertani ajánlás céljai A fogalmi zavarok, tévhitek tisztázása. A terápiás célcsoportok megnevezése. A tennivalók sorrendje. Ellenőrzés, felügyelet (minőségbiztosítás, kontrolling). Fogalmi zavarok, tévhitek „Nullkalória”,…
0
Tovább…

Mesterséges Táplálás hazai helyzete

Nemzetközi és hazai felmérések szerint a kórházi ellátásra kerülő betegek 5-15%-a teljes értékű vagy részleges mesterséges (enterális vagy parenterális) táplálást igényel. Vizsgálataink és mindennapi tapasztalataink azt igazolják, hogy kórházainkban a…
0
Tovább…

Partnerek

[/vc_column]
Menü